Sekčné garážové brány

Sekčné garážové brány

Čo sú sekčné garážové brány?

Sekčné garážové brány, niekedy tiež nazývané sekcionálne brány sú spojením a zároveň evolúciou rolovacej a výklopnej brány. Sekčné panely sú podstatne väčšie než lamely rolovacích brán a postupným lámaním jednotlivých sekcií sa brána zasúva až ku stropu. Veľkosť sekcií umožňuje zabudovanie prechodových dverí, tak ako u výklopnej brány. No sekčná brána vôbec neobmedzuje šírku vjazdu a nezasahuje do priestoru pred garážou, ako je tomu v prípade výklopnej garážovej brány.

Sekcionálna garážová bránaVýhody použitia sekčných garážových brán?

Bezpečnosť a výborné izolačné vlastnosti sú vďaka hrúbke jednotlivých sekcií samozrejmosťou. Iba sekčné a výklopné brány môžu mať zabudované prechodové dvere. Tie umožňujú vstup do garáže pre bicykel či náradie aj bez nutnosti celého vyklopenia, stačí len jednoducho otvoriť dvere.

Nevýhody použitia sekčných garážových brán?

Jednotlivé panely sekčnej brány sú hrubšie, bezpečnejšie a lepšie izolujú teplo ako lamely rolovacích brán, avšak zaberajú aj oveľa viac miesta. To už neumožňuje tak skladné a elegantné uloženie namotaním. Panely sekčných brán sa preto zasúvajú pod strop po kovových koľajniciach uložených po stranách, čo má žiaľ svoje výhody aj nevýhody. Výhodou je, že panely nezavadzajú nikde po stranách garáže, nevýhodou je však zníženie použiteľnej výšky garáže o približne 10 cm.

Bezpečnosť sekčných garážových brán?

Bezpečnosť sekčnej garážovej brány

Sekčné garážové brány sú zaručene najbezpečnejšie zo všetkých dostupných typov. Je to vďaka hrúbke jednotlivých panelov a taktiež pretože je celá brána zachytená v oceľových koľajniciach minimálne piatimi kladkami na každej strane. To dodáva bráne nevídanú odolnosť voči násilnému vniknutiu z vonku. Bez špeciálnych strojov a veľkého hluku jednoducho nie je možné túto bránu otvoriť.

Aké materiály sa bežne používajú?

Galvanizovaná oceľ – väčšina sekčných brán je vyrobených z galvanizovanej ocele. Povrchová úprava práškovou farbou je dostupná v akýchkoľvek farbách, prípadne sa používa tvrdený laminátový povrch so vzorom dreva.

Drevo – dostupný je tradičný doskový vzor a taktiež kazetové panely. Kvalitný výrobca je schopný vyrobiť akýkoľvek vzor na mieru.

Najrôznejšie typy vjazdov u sekčných garážových brán

Zhrnutie:

  • Sekčná garážová bránavynikajúca bezpečnosť
  • nezasahujú do priestoru pred garážou a neobmedzujú šírku vjazdu
  • sekcie pod stropom znižujú použiteľnú výšku garáže o 10 cm
  • výborná tepelná izolácia – minimálne tepelné straty vďaka hrúbke sekcií
  • momentálne najpredávanejší typ garážových brán