Výklopné garážové brány

Výklopné garážové brány

Čo sú výklopné garážové brány?

Výklopné garážové brány sú známe predovšetkým z amerických filmov. Celá brána sa ako celok zasúva pod strop garáže. Brána však pri otváraní presahuje do priestoru pred garážou, tesne pred vstupom tak nie je možné parkovať.

Výhody použitia výklopných garážových brán?

Výklopná garážová brána je najlacnejšie riešenie zo všetkých vyrábaných typov. Navyše majú príjemne tichý chod a veľmi plynulý rozjazd a dojazd. Ďalšou veľkou výhodou je možnosť zabudovania prechodových dverí. Prechodové dvere sú veľmi užitočné ak využívate garáž aj pre iné účely než len parkovanie automobilu. Umožňujú jednoduchý vstup do garáže pre bicykel, či náradie aj bez nutnosti celého vyklopenia, stačí len pohodlne otvoriť dvere. Túto výhodu poskytujú len výklopné a sekčné garážové brány. U iných typov to technicky nie je možné.

Nevýhody výklopných garážových brán?

Výklopná garážová brána a obmedzený vjazd   Sekčná garážová brána - žiadne obmedzenie vjazdu

 

Výklopné garážové brány majú dve závažné nevýhody. Pružinový mechanizmus výklopnej brány presahuje do strán a pri úzkych garážach môže skomplikovať vjazd. Iné typy brán tento problém nemajú. Na fotografii je porovnaná výklopná brána (vľavo) a sekčná brána (vpravo). Druhou nevýhodou je nemožnosť parkovania druhého auta tesne pred bránou. Hrozí poškodenie ak by sa brána otvorila. Sú dva typy výklopných brán a každá z nich zasahuje do priestoru pred garážou. Ak to pre Vás predstavuje problém, treba zvoliť iný typ brány. Rolovacia garážová brána a sekčná garážová brána tieto nevýhody nemajú.

Výklopné garážové brány rozdelenie podľa typov

Bezpečnosť výklopných garážových brán?

Vysokú bezpečnosť zaručuje vystuženie oceľovými priečkami a zabezpečenie zámkom. Zámok je možné uzamknúť aj z vnútornej strany.

Automaticky ovladaná výklopná garážová bránaDajú sa výklopné garážové brány ovládať aj na diaľku?

Áno, najmodernejšie modely ponúkajú otváranie / zatváranie na diaľku a automatické spúšťanie osvetlenia v garáži.

Zhrnutie:

  • lacné riešenie
  • veľmi tichý chod
  • možnosť integrovať prechodové dvere
  • v základnej verzii slabá tepelná izolácia (vyššie a drahšie modely sú tepelne izolované)
  • brána pri otvorení zasahuje do priestoru pred garážou
  • zúženie šírky vjazdu