Rolovacie garážové brány

Rolovacie garážové brány

Čo sú rolovacie garážové brány?

Rolovacia garážová brána sa navíja smerom nahor do bubna umiestneného nad vchodom do garáže. Pracujú na rovnakom princípe ako vonkajšie žalúzie na oknách. Bubon môže byť podľa potreby z vnútra alebo z vonku.

Výhody použitia rolovacích garážových brán?

Rolovacia garážová brána

Rolovacie garážové brány sú veľmi šetrné na miesto v garáži. Umožňujú parkovať veľmi blízko k bráne a stále ju bezpečne zatvárať a otvárať. Nezaberajú cenný priestor rovnako ako krídlové brány. Strop zostáva stále voľný a rovnako nič neblokuje ani vjazd do garáže po stranách tak ako v prípade brán výklopných. Pri inštalácii nie sú potrebné žiadne stavebné práce. Jednotlivé lamely môžu byť presklené a môžu mať aj vetracie mriežky.

Aké materiály sa bežne používajú?

Rolovacia garážová brána materiál oceľ

Oceľ – vo väčšine prípadov lacnejšie riešenie, povrchová úprava býva zvyčajne len z jedinej strany. Poplastovaná oceľ má dlhú životnosť a pevnosť, brány z ocele sú rozumný kompromis v prípade ak máme obmedzený finančný rozpočet.

Hliník – prémiové riešenie, povrchová úpravy z oboch strán a vnútro naplnené PUR penou s vysokou hustotou. Tento výrobný postup zabezpečuje vysokú kvalitu jednotlivých lamiel a veľkú variabilitu vzorov. Pena dodáva lamelám pevnosť a zároveň dokáže izolovať hluk a eliminovať tepelné straty.Hliníkové rolovacie lamely sú k dispozícii aj s dreveným vzhľadom.

Rolovacia garážová brána materiál hliník drevo

Dajú sa rolovacie garážové brány ovládať aj na diaľku?

Áno na trhu sú dostupné automaticky ovládané brány s motorom prípadne lacnejšie manuálne ovládané. Motor býva zabudovaný priamo do bubna, nezaberá žiadny priestor navyše. Ovládať sa dá vypínačom v garáži alebo diaľkovým ovládačom.

Ako vyzerá rolovacia garážová brána v prevádzke?

Zhrnutie:

 • šetrí miesto v garáži, lamely sa navíjajú na seba
 • lamely môžu mať presklenie a vetracie otvory
 • inštalácia je bez stavebných prác

 

 1. Kytasová Mária 9. januára 2013 o 11:47

  Idem robiť prístrešok na 2 autá a chcem ho uzatvoriť rolovacou nezateplenou
  bránou v striebornej metalíze namiesto plotu. Brána bude mať šírku asi4m a
  výšku približne 2,2m.Prosím urobiť kalkuláciu na hliníkovú aj na kovovú bránu. Je možnosť, aby jedna strana bola asi o 100-150mm dlhšia, pretože
  pozemok ide do spádu. Cenu na ručné otváranie aj na el. pohon. Na aký prúd sa pripája.Montáž by robila firma, ktorá stavá prístrešok z makrolanu s ko-
  vovou konštrukciou.Ak zabezpečujete výstavbu prístreškov,tak mi to oznámte.
  0944 120648
  Prajem príjemný deň!
  Kytasová